KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15482067
nr 1548 2067
Maj-Britt Jonsson-Tiger
(f. 1921), Sverige
Oljemålning, Landskap. Monogramsignerad. Olja på duk, 41x45 cm, yttermått inklusive ram: 47x51 cm
Maj-Britt Jonsson-Tiger, svensk målare och grafiker född i Hudiksvall 1921.
Utrop:
600 kr
Såld:
500 kr
måndag 19 juni 2023
kl 18:52:24
100 kr
250 kr
300 kr
350 kr
450 kr
19 jun
Kvinnliga Konstnärer
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer
Maj-Britt Jonsson-Tiger
Läs mer om Maj-Britt Jonsson-Tiger